Előkészítés
- A lisztbe forgatotott, sózott-borsozott csirkét zsiradékon alaposan pirítsuk körbe, majd vegyük ki és tegyük félre.
- A visszamaradt pörzsanyagra tegyük rá az aprított salottahagymát, vékonyra szeletelt fokhagymát, és öntsük fel a fehérborral. Hagyjuk pár percet redukálódni.
- Addig vágjuk karikákra a sárgarépát, a gombákat nagyobb cikkekre, a brokkolit szedjük kisebb rózsákra. Először adjuk a hagymás alaphoz a sárgarépát, adjunk neki 3-4 perc egérutat.
- Adjuk hozzá a gombát, és tegyük bele vissza a csirkét is. Öntsük fel az alaplével és tejszínnel, és várjuk meg amíg felforr a levünk.
- Ezalatt melegítsük elő a sütőt. Amikor felforrt a levünk, dobjuk bele a brokkolirózsákat, pár szál kakukkfüvet és fedővel együtt tegyük a tálat a sütőbe további 20-25 percre, vagy, amíg a csirkénk megpuhul.
- A ragut pár csepp citromlével frissítsük tálalás előtt.
A fricassée egy ragu, ami könnyedebb mártásban van, mint egy pörkölt, de tartalmasabb a szaftja, mint egy levesnek. A két fő alapszabály, hogy a húsunkat minden esetben le kell pirítanunk, és a főzéshez használjunk alaplevet. Mivel nem készítünk sűrű pörköltalapot a szaftunk sűrítéséhez használni fogunk egy kevés lisztet, amiben az egész folyamat elején, a pirítása előtt kell beforgassuk a csirkénket. Ez a fogás igazi komfortétel, akár a húst, akár a zöldségeket is lecserélhetjük benne, legjobb, ha a szezon szerint választunk. Mindig csak arra figyeljünk, hogy a különböző zöldségeknek különböző főzési idő kell, így azokat ilyen sorrendben tegyük a fricassée-ba. Az igazán mélyízű raguért válasszunk öntöttvas edényt, abban állítsuk össze a fogást, és a 170 fokra előmelegített sütőben fejezzük be.