A hamburgerbucik kelt tészták, amelyeket valamilyen zsiradékkal dúsítunk, így szaftosak lesznek. Az egyik receptben vajat, míg a másikban olívaolajat használunk, az elkészítés módja azonban teljesen ugyanaz.
Kézműves buci készítése házilag
Hozzávalók
-
Vizes-olívás, hagymás-borsos
- 600 g Liszt
- 4 darab Tojás
- 50 g Extra szűz olívaolaj
- 2,5 dl Langyos víz
- 21 g Szárított élesztő
- 3 evőkanál Kristálycukor
- 2 kávéskanál Só
- 2 evőkanál Ropogós sült hagyma
- 1 evőkanál Egész feketebors
-
Tejes-vajas, szezámmagos
- 600 g Liszt
- 4 darab Tojás
- 60 g Vaj
- 2,5 dl Zselici langyos tej
- 21 g Szárított élesztő
- 6 evőkanál Kristálycukor
- 2 kávéskanál Só
- 2 evőkanál Szezámmag fekete és fehér
Előkészítés
A cukrot, a folyadékot és a száraz élesztőt összekeverjük. Ha elolvadt a folyadékban minden, hozzáadjuk a 3 db elkevert tojást is. A lisztet külön elkeverjük a sóval. Lehetőség szerint asztali dagasztógépben elkezdjük a tojásos-vizes keveréket összekeverni. Három-négy részletben adagoljuk hozzá a lisztet, majd miután elfogyott a liszt, a zsiradékot is. Addig dagasztjuk, míg selymes, puha egynemű kelt tésztát kapunk.
Az edényt lefóliázzuk és hagyjuk duplájára kelni a tésztát. A megkelt tésztát késsel 80-110 g-os darabokra adagoljuk, attól függ, mekkora bucikat szeretnénk.A kiadagolt tésztát gömbölyű formákra gyúrjuk, sütőpapírral bélelt tepsire tesszük. Majd kézzel minimálisan kissé lelapítjuk.
Fóliával letakarjuk, hagyjuk picit megkelni a bucikat. (Ne rakjuk a tésztagombócokat túl szorosan, kelés és sülés közben ne érjenek össze!)
Ha szépen megkeltek a bucik, felvert egész tojással megkenjük és megszórjuk a rászórandó magokkal.
Előmelegített 200 fokos sütőben sütjük kb. 12-15 percig, míg a buci aranybarna nem lesz. Ha elkészült, hagyjuk kihűlni és fóliába csomagolva napokig is tárolhatjuk. Mikor hamburgert készítünk vágjuk félbe, a felületét pirítsuk meg grillen vagy serpenyőben, esetleg sütőben.